Strona Główna/ UKOSOWARKI MECHANICZNE/ 3. Ukosowarki prętów

Wielofunkcyjna stacjonarna ukosowarka prętów do fazowania, gratowania, planowania, podtaczania i nawiercania ich końców.

Dane techniczne maszyny wartość uwaga
Zakres średnicy zewnętrznej Ø rur narzędziem  8,0-80,0 mm fazowanie, planowanie, podtaczenie, wpusty rur
fazowanie, planowanie, nawiercanie, nakiełki prętów
prętów narzędziem
prętów głowiczką  4,0-12,0 mm gratowanie pod kątem 75O
Zakres długości faz rur i prętów narzędziem 0-10 mm w zakresie średnic 8-80 mm
Minimalna długość pręta / rurki 150 mm powyżej długości 500mm zalecana podpora
Prędkość obrotowa głowicy 0-1400 obr/min regulacja płynna falownikiem
Masa maszyny 520 kg bez dodatkowej podpory 

Fazowarka wyposażona w uchwyt rójszczękowy samocentrujący, przez w który wprowadza się (aż dotknie zderzaka) pręt a następnie zaciska. Sztywne mocowanie pozwala na prezycyjną obróbkę z niewilkim zużyciem narzędzia skrawającego. Tego rodzaju uchwyt pozala na stosowanie przy szerokim zakresie średnic prętów. Maszyna wyposażona również w regulator zagłębienia głowicy, który pozwala na prezycyjną nastawę zagłębienia narzędzia w pręt.

Po nastawieniu narzędzi roboczych, prędkości obrotowej (płynne flownikiem) oraz sztywnym unieruchomienia pręta opartego o derzak, można zbliżyć głowicę obróbczą. Po pociągnięciu jednej z czterech dźwigni koła następuje podniesienie zderzaka a narzędzie robocze zagłębia się w pręt na nastawioną głębokość. Po zakończeniu obróbki cofa się głowicę obróbczą a zderzak zostaje automatycznie opuszczony. Można zatrzymać obroty głowicy, otworzyć szczęki uchwytu i wyjąc obrobiony pręt.